Your message has been sent, you will be contacted soon
Fc-Inter.NET – Vendi që bashkon Interistat

Call Me Now!

Mbylle

Top Lajme

Napoli provon me 70 milion për Icardi-n,Interi reziston sërish,por deri kur…?

Napoli provon me 70 milion për Icardi-n,Interi reziston sërish,por deri kur…?

Sipas edicionit te sotem te La Gazetta dello Sport,intriga ndermjet Napolit dhe Icardit nuk eshte me nje fantazi.Ne fakt,kompania e udhehequr nga Aurelio De Laurentis eshte e gatshme te sjell ne tavolin 70 milion Euro duke shpresuar qe kesaj radhe te thyej rezistencen e qelikt te neroazzurreve. Paradoksi eshte qe deri…

Mancini:”Tani do jemi të gjithë bashk,unë jam i qetë dhe i motivuar,merkato,Banega e Brozovic…”

Mancini:”Tani do jemi të gjithë bashk,unë jam i qetë dhe i motivuar,merkato,Banega e Brozovic…”

Duke folur ne konferencen e zakonshme per shtyp pas ndeshjes,Roberto Mancini ka analizuar humbjen 4-1 ndaj Bayern Mynich. “Eshte dashur t’i luajm tre ndeshje mbrenda gjasht ditesh ne kete turne pergaditor dhe sot ishte nje nga ato ndeshjet tipike qe shkojn keq.Na mungojn shum lojtar ketu.Tani ne Oslo me 5…

Formacionet zyrtare Inter-Bayern

Formacionet zyrtare Inter-Bayern

Janë publikuar formacionet zyrtare te ndeshjes ndermjet Interit dhe Bayern Mynich e cila zhvillohet nga ora 23:00 ne kuader te Internacional Cup qe po zhvillohet ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Keto janë formacionet: INTER: 1 Handanovic; 33 D’Ambrosio, 25 Miranda, 13 Ranocchia, 15 Ansaldi; 55 Nagatomo, 5 Melo, 7…

Lajmet e fundit

CDS:”Ne tetor do te flitet per te ardhmen e Mancinit, por…”

CDS:"Ne tetor do te flitet per te ardhmen e Mancinit, por..."..

31/07/2016

Nje emer shume i lekundshem keto javeve te fundit eshte edhe traineri Roberto Mancini, sidomos pas pakenaqesive ndermjet trainerit dhe Suning ne mosmarrveshje per merkato. Sipas Corriere dello sport drejtuesit e Interit deri ne fund te muajit teto..

GDS:”Roma jo per Dodo, tani interesohet per D’Ambrosio”

GDS:"Roma jo per Dodo, tani interesohet per D'Ambrosio"..

31/07/2016

Para disa diteve skuadra e Romes sapo zyrtarizoi mbrojtesin Mario Rui, megjithate lojtari ka marre nje lendim dhe nuk ende se sa gjate do te mungoje dhe per kete arsye Roma eshte kthyer lojtareve te tjere. Ne diten e djeshme neper mediat ialiane u..

Agjenda e Candreva-s:Nesër zyrtarizimi,të Enjtën në Pinetina

Agjenda e Candreva-s:Nesër zyrtarizimi,të Enjtën në Pinetina..

31/07/2016

Interi eshte duke punuar per te marre sherbimet e brazilianit Gabigol nderkohe qe ka percaktuar marreveshjen me Antonio Candreva-n. Nese lojtari do te jete ne Milano per vizitat mjeskore dhe menjeher pas tyre do te beher zyrtarizimi i kalimit te t..

Nga Anglia:Arsenali 60 milion për Icardi-n!

Nga Anglia:Arsenali 60 milion për Icardi-n!..

31/07/2016

Telenovela 'Icardi' vazhdon.Napoli vazhdon te bej presion konstant duke e rritur oferten milion pas milioni,por klubi italian nuk eshte i vetmi ne gare per sherbimet e argjentinasit. Ne gjurmet e kapitenit te Interit eshte edhe Arsenali i cili tas..

SI:”Inter parakalon juventusin per Gabigol?

SI:"Inter parakalon juventusin per Gabigol?..

30/07/2016

Skuadra e Interit provoi disa here dite me pare per brazilianin tjeter, Gabriel Jesus me gjithate tentimet dolen te ishin te pa sukseshme. Megjithate Inter nuk ndalet ketu, sipas SportItalia drejtuesit e Interit me nje oferte surpriz kane djegur k..

Candreva nuk ishte në klinikën e Lazio-s për kontrollet mjeksore,është i Interit.

Candreva nuk ishte në klinikën e Lazio-s për kontrollet mjeksore,është..

30/07/2016

Antonio Candreva tashme mund te konsiderohet perfundimisht si lojtari me i ri i Interit. Sot ishte dita e percaktuar nga Lazio qe lojtaret t'i neshtroheshin kontrolleve mjeksore per sezonin e ri dhe aty se bashku me shoket duhej te ishte prezent e..

SKY:Suning hapet për rinovimin e kontratës së Mancinit!

SKY:Suning hapet për rinovimin e kontratës së Mancinit!..

29/07/2016

Arrijn risi te reja rreth te ardhmes se Roberto Mancinit i cili keto dite po perballet me takime te shumta si me Suning Group ashtu edhe me presidentin Erick Thohir. Sipas raporteve nga Sky Sport,kinezet jane hapur rreth mundesis se rinovimit te k..

CDS:Vështir për Icardi-n,Napoli shikon kah Jovetic?!

CDS:Vështir për Icardi-n,Napoli shikon kah Jovetic?!..

29/07/2016

Napoli do te beje gjithcka per Mauro Icardin duke ven ne pjat nje shifer monstruoze prej 150 milion Eurove mes Interit dhe pages se lojtarit per 5 vitet e ardhshme. Sipas Corriere dello Sport,kjo do te jete perpjekja e fundit e te kalterve per arg..

Interi kthehet tek Joao Mario,ja propozimi për Sporting Lisbonën…

Interi kthehet tek Joao Mario,ja propozimi për Sporting Lisbonën.....

29/07/2016

Lajme te rendesishme rreth merkatos se Interit.Ne oret e fundit ka pasur nje kthim te rendesishem prapa per tek Joao Mario,mesfushorin portugez te Sporting Lisbones. Mesfushori ishte afer Interi ne mesin e muajit Korrik kur Suning mund ta blente p..

GDS:Interi zyrtarizon sot Candreva-n?

GDS:Interi zyrtarizon sot Candreva-n?..

28/07/2016

Vija e finishit te nje sprinti mjaft te gjate tani eshte shum afer.Antonio nuk ka qenë asnjeher kaq afer kalimit tek Interit. Piero Ausilio kishte nje takim e drejtuesit e Suning nga te cilet mori mbeshtetjen per te ofruar 21 milion Euro para ta g..

shum1

Inter Channel

#Fb

Tabela Serie A

# Team W D L P
1 Atalanta 0 0 0 0
2 Bologna 0 0 0 0
3 Cagliari 0 0 0 0
4 Chievo Verona 0 0 0 0
5 Crotone 0 0 0 0
6 Empoli 0 0 0 0
7 Fiorentina 0 0 0 0
8 Genoa 0 0 0 0
9 Inter Milan 0 0 0 0
10 Juventus 0 0 0 0
11 Lazio 0 0 0 0
12 Milan 0 0 0 0
13 SSC Napoli 0 0 0 0
14 Palermo 0 0 0 0
15 Pescara 0 0 0 0
16 Roma 0 0 0 0
17 Sampdoria 0 0 0 0
18 Sassuolo 0 0 0 0
19 Torino 0 0 0 0
20 Udinese 0 0 0 0

Apliko per Autor

shum1